Milli Müdafaa

15 Tem 2024
Kara Haberleri Silah ve Mühimmatlar

"Yenilikçi Tasarımla Güçlenen EJDER KUNTER II, IDEF 2023'te Sahne Alıyor"

post-img

IDEF 2023, Türk savunma sanayisinin inovatif çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Bu fuarın öne çıkan yıldızlarından biri Nurol Makina tarafından geliştirilen EJDER KUNTER II olacak. 25-28 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek olan fuar, EJDER KUNTER'ın yeni versiyonunun tanıtımına sahne olacak. EJDER KUNTER II, teknolojik gelişmeler ve sahadaki ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan iyileştirmelerle dikkat çekiyor. Aracın çok yönlü yapısı, fuarda sergilenecek olan "mahkum taşıyıcı", "personel taşıyıcı", "komuta kontrol" ve "ambulans" gibi çeşitli konfigürasyonlarla vurgulanacak.

Ayrıca, EJDER KUNTER II'nin tasarımı, kullanıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen ve özel görev ekipmanlarını entegre edebilen bir yapıya sahip. Yüksek balistik koruma özelliğiyle güvenlik açısından üstün bir performans sunan araç, çeşitli iklim ve arazi koşullarında etkili bir şekilde görev yapabilme kapasitesine sahip. EJDER KUNTER II, ayrıca hidrolik güç destekli direksiyonu ve ayarlanabilir ergonomik koltuklarıyla kullanım kolaylığı sağlıyor.

Nurol Makina'nın özgün tasarımı olan bu araç, silah kulesi entegrasyonu sayesinde caydırıcılığını artırıyor. Bu yenilikçi zırhlı araç, askeri, iç güvenlik ve sivil kullanımlar için geniş bir yelpazede konfigüre edilebiliyor. EJDER KUNTER II, zırhlı lojistik kamyon, zırhlı tanker, silah taşıyıcı araç, komuta kontrol aracı, personel taşıyıcı araç, zırhlı para taşıma aracı, tutuklu taşıma aracı, KBRN aracı, iç güvenlik aracı, keşif aracı ve zırhlı ambulans aracı olarak çeşitli roller üstlenebiliyor.

Yorumlar (0)

İlgili Haberler