Milli Müdafaa

15 Tem 2024
Elektronik Sistemler

ASELSAN'ın Yeni Elektronik Harp Sistemi EJDERHA, Sahada Üstünlük Sağlayacak

ASELSAN, yeni elektronik harp sistemi EJDERHA ile sahada fark yaratmayı hedefliyor. EJDERHA, yüksek güçlü elektromanyetik ışıma kullanarak, terör örgütlerinin el yapımı patlayıcılar, dronlar ve diğer elektronik sistemleri üzerinde etkili bir kontrol sağlayacak. SAHA MBA eğitiminde ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol'un paylaştığı bilgilere göre, EJDERHA askeri ve sivil araçları uzaktan durdurabilme kapasitesine sahip.

post
Hava Haberleri Elektronik Sistemler

Bayraktar TB3 SİHA, Yerli ASELFLIR-500 İle Gökyüzünde Yeni Bir Başarıya İmza Attı

Türkiye'nin öncü savunma teknolojisi şirketi Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, yerli üretim ASELFLIR-500 elektro-optik sistemi ile ilk uçuş testini başarıyla tamamladı.

post
Hava Haberleri Elektronik Sistemler

Türkiye'nin Yeni İnsansız Hava Gücü: ANKA III Yükselişe Geçiyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından geliştirilen ANKA III insansız hava aracı, üçüncü test uçuşunda 2 saat boyunca havada kalarak, 160 knot hıza ve 10 bin fit irtifaya ulaştı. ANKA III, geliştirilmiş aviyonik sistemleri, yüksek taşıma kapasitesi ve düşük radar görünürlüğü ile Türkiye'nin insansız hava araçları kabiliyetini yeni bir seviyeye taşıyor.

post
Deniz Haberleri Elektronik Sistemler

ASELSAN'dan Mavi Vatan'a Özgün Güç: Türkiye'nin İlk Ufuk Ötesi Denizaltı Savunma Sonarı DÜFAS

ASELSAN, Türkiye'nin denizaltı savunma kabiliyetini artıran yerli ve milli bir teknolojiyle donattı: Düşük Frekans Aktif Sonar Sistemi (DÜFAS). Tamamen özgün bir teknolojiyle geliştirilen DÜFAS, su altı tehditlerini uzun mesafelerden tespit edebilme kapasitesine sahip

post
Deniz Haberleri Elektronik Sistemler

Mavi Vatan'ın Sessiz Bekçisi: TCG Preveze 50 Gün Su Altında

Türk Deniz Kuvvetleri'nin gururu TCG Preveze, liman ziyareti yapmadan 50 gün boyunca su altında görev yapabilme kapasitesiyle dikkat çekiyor.

post
Hava Haberleri Elektronik Sistemler

ASELSAN'ın ASELPOD Sistemi Yerli İklimlendirme Ünitesiyle Dünya Sahnesine Çıkıyor

ASELSAN tarafından geliştirilen ASELPOD Hedefleme Podu, yerli Çevresel İklimlendirme Ünitesi sayesinde önemli bir başarıya imza attı.

post
Hava Haberleri Elektronik Sistemler

GÖKBEY Helikopteri: Türkiye'nin Dört Bir Yanında Zorlu Testlere Tabi Tutuluyor

Türkiye'nin ilk özgün helikopteri olan GÖKBEY, geniş görev yelpazesine uyum sağlamak amacıyla ülkenin dört bir yanında çeşitli iklim şartları ve kullanım koşulları altında yoğun testlere tabi tutuluyor.

post
Deniz Haberleri Elektronik Sistemler

Türk Savunma Devi HAVELSAN, ADVENT Sistemiyle Katar'a Açılıyor

Türkiye'nin önde gelen savunma sanayisi şirketlerinden HAVELSAN, geliştirdiği ADVENT Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi'ni Katar'a ihraç edecek.

post
Elektronik Sistemler

Savunma Sanayiinde Genç Yeteneklere İstihdam Garantisi

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Savunma Sanayii Akademi'nin düzenlediği "Savunma Sanayii 401" kursundan başarıyla mezun olan genç yeteneklere sektörde istihdam garantisi sunulacağını açıkladı.

post