Milli Müdafaa

18 Nis 2024
Silah ve Mühimmatlar Dünyadan Gelişmeler

Türk Savunma Sanayisi Avrupa'da Yeni Adımlar Atıyor

Türk savunma sanayisinin önde gelen şirketlerinden CANiK, genişleyen ürün portföyü ve artan ihracat faaliyetleriyle Avrupa pazarında güçlü bir konuma ulaşmayı hedefliyor.

post
Hava Haberleri Dünyadan Gelişmeler

Arnavutluk, Bayraktar TB2 SİHA'larla Gücüne Güç Kattı

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın açıklamalarıyla, Bayraktar TB2 SİHA'ların Arnavutluk ordusunun envanterine katıldığı duyuruldu.

post
Kara Haberleri Hava Haberleri Deniz Haberleri

Türk Savunma Sanayisi, DIMDEX 2024 Fuarı'nda Gövde Gösterisi Yaptı

Türkiye, savunma sanayisi alanında dünya çapında bir etkinlik olan Katar'daki DIMDEX 2024 Fuarı'nda, 39 yerli firmasıyla dikkat çekici bir katılım sergiledi.

post
Deniz Haberleri Dünyadan Gelişmeler

Türk Savunma Sanayisinden DIMDEX 2024'te Gövde Gösterisi

Türkiye'den 40 şirketin katılımıyla, Katar'da düzenlenecek olan 8. Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı (DIMDEX 2024), Türk savunma sanayisinin uluslararası alanda güçlü varlığını sergileyecek.

post
Hava Haberleri Dünyadan Gelişmeler

Embraer'in C-390 Millennium Taktik Nakliye Uçağı Asya Pazarında Yükseliyor

Brezilya'nın önde gelen havacılık şirketi Embraer, Güney Kore'nin C-390 Millennium taktik nakliye uçağını seçmesinin ardından Asya pazarında yüksek talep bekliyor.

post
Kara Haberleri Dünyadan Gelişmeler

İtalya Parlamentosu, Yeni FREMM Fırkateynleri ve Leopard Tank Anlaşmalarını Onayladı

İtalya Parlamentosu, güncellenmiş elektronik sistemlere sahip iki yeni FREMM fırkateyni ve 132 muharebe versiyonu Leopard tankı, yanı sıra 140 diğer tank versiyonunun satın alınmasını onayladı.

post
Dünyadan Gelişmeler

Japonya'nın Savunma Harcama Planı Yetersiz Bulundu: 43 Trilyon Yen Yeterli Değil

Japonya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamaya göre, 2023-2027 mali yılları arasında yapılması planlanan 43 trilyon yen (yaklaşık 290 milyar dolar) tutarındaki savunma harcamaları yetersiz olarak değerlendirildi.

post
Kara Haberleri Dünyadan Gelişmeler

İtalya, Yeni Leopard 2 Tankları İçin Yerli Silah Sistemleri Üzerine Çalışıyor

İtalya, Ukrayna krizinin kara savaşlarının önemini artırmasıyla birlikte Almanya'dan satın alacağı Leopard tanklarını kendi yerli üretimi bileşenlerle güçlendirmeyi planlıyor.

post
Kara Haberleri Dünyadan Gelişmeler

Deniz Piyadeleri, Silah ve Sensör Taşıyabilen Robotik Mül Taşıyıcıyı Test Ediyor

Deniz Piyadeleri, küçük birliklere hareket kabiliyeti, mobil elektrik şarjı sağlama ve ateş gücü ekleyebilecek bir insansız kara aracını test etti. Bu araç, askerlere yük taşıma konusunda destek olacak ve SMET (Squad Multipurpose Equipment Transport) ve MUTT (Multi-Utility Tactical Transport) programları kapsamında geliştiriliyor.

post