Milli Müdafaa

15 Tem 2024
Kara Haberleri

TSK’ya VURAL (REDET-II) Elektronik Harp Sistemi Teslimatı

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerine elektronik harp (EH) sistemleri sağlamaya devam ediyor. Son olarak VURAL (REDET-II) EH sistemi TSK'ya teslim edildi.

post
Kara Haberleri

ASELSAN, ILGAR Elektronik Taarruz Sistemlerini Teslim Etti.

ASELSAN tarafından geliştirilen ILGAR muharebe elektronik harp sisteminin güncellenmiş versiyonu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

post
Kara Haberleri

MİLKAR-5A5 Sistemi Kirpi’lere Entegre Edildi.

ASELSAN tarafınca üretilen Aktif/Pasif Konvoy Koruma Sistemleri (MİLKAR-5A5) Kirpi Mayına Karşı Kısmi Korumalı Zırhlı Araçlara entegre edildi.

post
Hava Haberleri Elektronik Sistemler Dünyadan Gelişmeler

Bayraktar TB2 SİHA, ASELSAN CATS EO Sistemi Ile Birlikte Ihraç Edildi!

ASELSAN'ın geliştirdiği CAST EO (Common Aperture Targeting System Elektronik Optik) kameraları, İHA/SİHA sistemlerine eşlik ediyor.

post
Deniz Haberleri Dünyadan Gelişmeler

Pakistan, ASELSAN Zargana'yı Kabul Etti

ASELSAN'ın Pakistan Deniz Kuvvetleri için ürettiği ZARGANA torpido karşı tedbir sisteminin fabrika kabul testi başarıyla gerçekleştirildi.

post
Silah ve Mühimmatlar

MKE, Karabük'te Bir Mühimmat Üretim Tesisi Kurdu.

MKE , Karabük'te bir mühimmat üretim tesisi kurdu. Bu tesis, askeri ve sivil amaçlı mühimmat üretimine yöneliktir ve ülke için önemli bir stratejik öneme sahip olacaktır.

post
Dünyadan Gelişmeler

Türkiye’nin İlk Ticari Çip Fabrikası AB Mikro Nano

Teknolojinin ve teknolojiye dayalı sanayilerin gelişimi açısından mühim bir rol üstlenecek olan Türkiye’nin ticari anlamdaki ilk çip fabrikası, ilk üretimini ASELSAN için yapacak.

post
Hava Haberleri Elektronik Sistemler

Türkiye'nin Savunma Gücüne Yeni Boyut: Akıncı AESA Radar Sistemiyle Donatılıyor

Türkiye'nin savunma sanayiinde önemli bir gelişme yaşanıyor: Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), gelişmiş AESA radar sistemine entegre edilerek Türk Hava Kuvvetleri'nin kabiliyetini artırıyor. Bu yenilik, Türkiye'yi insansız hava aracı teknolojisinde AESA radarını entegre eden ilk ülkeler arasına taşıyabilir.

post
Hava Haberleri Elektronik Sistemler

ASELSAN'ın Milli İHA'ları, Yüksek Başarı Oranıyla Gökyüzünde Yeni Standartlar Belirliyor

ASELSAN'ın geliştirdiği milli İHA'lar, CATS elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemleriyle gökyüzünde etkileyici bir başarı elde etti. Bu sistemler, 2 bin 800'den fazla mühimmat atışında %98 başarı oranına ulaşarak, hava savunma teknolojilerinde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor.

post
Silah ve Mühimmatlar Dünyadan Gelişmeler

ASELSAN'ın Küresel Savunma Gücü: 22 Ülkeye Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri İhracatı

ASELSAN, uzaktan komutalı silah sistemleri (UKSS) alanında gösterdiği üstün performansı ile dünya çapında 22 ülkeye ihracat yaparak Türk savunma sanayisinin global arenadaki etkinliğini artırdı. Toplamda 4 binin üzerinde UKSS teslimatı gerçekleştirilen bu adım, şirketin savunma teknolojilerindeki liderliğini pekiştiriyor.

post