Avustralya Kraliyet Donanması / İnsansız Sualtı Aracı Fırlatma ve Kurtarma Sistemi

Avustralya Thales ve Flinders Üniversitesi, General Dynamics Görev Sistemi Bluefin 9 İnsansız Sualtı Aracının (AUV) fırlatma ve kurtarma süreci için otomatik bir sistem geliştirmek üzere bir mutabakat zaptı imzaladı

Avustralya Thales ve Flinders Üniversitesi, General Dynamics Görev Sistemi Bluefin 9 İnsansız Sualtı Aracının (AUV) fırlatma ve kurtarma süreci için otomatik bir sistem geliştirmek üzere bir mutabakat zaptı imzaladı. Bahsedilen sualtı aracı, Avustralya Kraliyet Donanması tarafından konuşlandırılabilir bir mayın karşı önlem projesinin bir parçası olarak sağlandı. İndirme ve kurtarma işlemi, AUV'nin platforma yerleştirilmesinde ve sudan geri kazanılmasında veya platformdan etkinleştirilmesinde insan katılımını gerektirir. Bu işbirliği, donanma personelinin güvenliğini en iyi şekilde artırmak için uçtan uca otomatik bir süreç aracılığıyla "sorumlu kişinin" nasıl görevden alınacağını belirleyecek.

Bu çalışmada, Thales Australia, bir tasarım ajansı olarak hareket edecek ve Kraliyet Avustralya Donanması personelinin görevlerini güvenli bir şekilde yerine getirmesini sağlamak için tüm yetenek ve güvenlik gereksinimlerinin karşılanmasını sağlamak için kilit paydaşlarla birlikte çalışacaktır. Flinders Üniversitesi, USV'den otomatik başlatma ve kurtarma sistemleri için olası kavramları keşfetmek için konu uzmanlığı sağlayacak olan ve yakın zamanda duyurulan 15 milyon dolarlık deniz ortamı TAS-CRC projesinin ana akademik ortağıdır.

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×