Stryker, Kuzey Makedonya'yı onayladı

ABD Dışişleri Bakanlığı, çeşitli konfigürasyonlarda 54 Stryker zırhlı aracının 190 milyon ABD Doları karşılığında Kuzey Makedonya'ya satışını onayladı.

Edinilen bilgilere göre, Kuzey Makedonya hükümeti; piyade gemisi (ICV), komuta aracı (CV) ve havan gemisi (MCV) olmak üzere toplam 54 Stryker aracı talep etti. Yukarıdaki gereksinimler; ayrıca M2A1 12,7 mm makineli tüfek, M6 duman havan, Harris telsiz, uzak silah istasyonu (CROWS), gelişmiş GPS alıcısı, AN/VAS-5 sürücü görüş sistemi, yedek parçalar ve bazı ek donanımları içerir.

"Bu önerilen satış, Avrupa siyasi ve ekonomik istikrarı için önemli bir güç olan NATO müttefiklerinin güvenliğini güçlendirerek ABD'nin dış politikasını ve ulusal güvenliğini destekleyecektir. Bu ekipmanın önerilen satışı, Kuzey Makedonya'nın savaş yeteneklerini ve Gelecekteki tehditlere yanıt verme yeteneği. Bu ekipmanın satışı, bölgedeki temel askeri dengeyi değiştirmeyecek." Açıklaması dahil.

Satış kapsamında GDLS-Canada tarafından üretilecek olan bu araçların ana yüklenicisi General Dynamics Land Systems (GDLS) olacak.

Haber Yorumları (0)

07316

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme yi okudum. Kişisel verilerimin Bilgilendirme de belirtilen kapsamda işlenmesini kabul ederim. Kvkk metnini okudum, anlıyorum.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Millimüdafaa.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Haberler