Lojistik Destek Gemisi denize indi

TCG YZB. Güngör Durmuş lojistik destek gemisi denize indirildi. Lojistik destek gemisi TCG Kaptan Güngör Durmuş'un denize indirilme töreni Tuzla Serra tersanesinde yapıldı. Başbakan Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, Savunma Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, denize adını veren Şehit Yüzbaşı Güngör Durmuş'un ailesi ve çok sayıda davetli katıldı. 

Türkiye savunma sanayisinin yaklaşık 35 milyar ABD doları yatırım yaparak sadece kendi ihtiyacını değil, dost ve müttefiklerinin savunma ihtiyaçlarını da karşılayabilecek hale geldiğini belirten Yıldırım, "Buna doymayacağız. Unutmadık. 1970'lerin başında Kıbrıs'taydık, barış harekâtında yaşanan zorluklar ambargoyla karşı karşıya kaldı, "Kötü ev sahipleri kiracıları ev sahibi yapsın" dediler.Bu bize ders oldu.Savunma sanayisine yatırım yapmaya 1980'lerde başladık. Şu ana kadar yerelleştik ve devlete ait olduk.Kimyasal konularda çok büyük ilerleme kaydedildi.Yaptığımızdan fazlasını yaptık." dedi.

Haber Yorumları (0)

90601

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme yi okudum. Kişisel verilerimin Bilgilendirme de belirtilen kapsamda işlenmesini kabul ederim. Kvkk metnini okudum, anlıyorum.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Millimüdafaa.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Haberler