Katar Emiri Donanmasına Ait İlk Açık Deniz Karakol Gemisi Denize İndirildi

İlk VPO, Katar Emiri, Kraliyet Donanması Komutanı, Katar Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı General Abdulla Hassan Al ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini'nin katılımıyla başlatıldı

İlk VPO, Katar Emiri, Kraliyet Donanması Komutanı, Katar Başbakan Yardımcısı ve  Savunma Bakanı General Abdulla Hassan Al ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini'nin katılımıyla başlatıldı gerçekleşti. 2022 yılında teslim edilecek olan OPV "Musherib", çeşitli hizmetler sunabilen çok amaçlı bir gemi olacak. Musherib, 38 kişilik bir ekiple çalışacak. Yaklaşık 63 metre uzunluğunda ve 9.2 metre genişliğindeki gemi, maksimum 30 knot hızda seyahat edebilecek. Sevk sistemi, her biri dizel tahrike uygun, ikisi sağda, ikisi solda  olmak üzere dört değişken pervaneye sahiptir. 

 Ayrıca gemi, kıçta bulunan bir vinç vasıtasıyla RHIB'i (Rich Body Şişme Bot) çalıştırabilecektir. Dört korvet, bir amfibi hücum gemisi (LPD) ve iki devriye gemisi (OPV) dahil olmak üzere yedi su üstü gemisinin tedarik ve desteklenmesi için hizmet sağlayan Fincantieri için sözleşme yaklaşık 4 milyar avro değerinde.

Haber Yorumları (0)

45623

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme yi okudum. Kişisel verilerimin Bilgilendirme de belirtilen kapsamda işlenmesini kabul ederim. Kvkk metnini okudum, anlıyorum.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Millimüdafaa.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Haberler