Belçika’dan MQ-9B SkyGuardian İHA Siparişi

Amerika merkezli General Atomics Aeronautical Systems şirketi, MQ-9B SkyGuardian İnsansız Hava Aracı (İHA) Sistemi ile alakalı olarak 188.8 milyon Amerika Doları değerinde bir sipariş aldı.

Edinilen bilgiye gore laf mevzusu sipariş, Belçika Silahlı Kuvvetleri için dört tane MQ-9B SkyGuardian İnsansız Hava Aracı, iki tane Yer Kontrol İstasyonu, yedek parça ve yardımcı ekipmanlarının tedarikini içeriyor. Sipariş kapsamında çalışmaların 31 Mart 2024’te tamamlanması planlanıyor. General Atomics, bu sipariş ile 94.341.260 milyon Amerika Doları tutarındaki ilk ödemeyi aldı.

MQ-9B SkyGuardian

MQ-9B SkyGuardian, halihazırda ABD Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda ve Belçika tarafınca işletilen/işletilecek olan MQ-9 İHA ailesinin en yeni versiyonudur.

MQ-9B SkyGuardian; 24 metre kanat açıklığına, 11.7 metre uzunluğa, Honeywell TPE331-10 Turboprop motora, 5670kg azami kalkış ağırlığına, 2155 kg yararlı yük kapasitesine, 2721 kg yakıt kapasitesine, 40.000ft servis irtifasına, 40+ saat havada kalış süresine ve ufuk hattı ile ufuk ötesi komünikasyon kabiliyetine sahiptir.

Haber Yorumları (0)

02988

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme yi okudum. Kişisel verilerimin Bilgilendirme de belirtilen kapsamda işlenmesini kabul ederim. Kvkk metnini okudum, anlıyorum.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Millimüdafaa.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Haberler