ASELSAN’dan Anti-Tank Kule ihracatı

Dünyanın en büyük 50 savunma ve havacılık şirketinden biri olan ASELSAN, yeni bir tanksavar füze fırlatma sistemi tedarik ve ihracat sözleşmesi imzaladı.

ASELSAN'dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "ASELSAN ile uluslararası müşteriler arasında; dış satış sözleşmeleri için ihracat komuta ve kontrol sistemi, tanksavar füze fırlatma sistemi, atalet seyrüsefer sistemi ve atış pozisyonu tespit sistemi olmak üzere toplam kıymeti 1 milyon TL olan ihracat komuta kontrol sistemi, tanksavar füze fırlatma sistemi ve atış pozisyonu tespit sistemi imzalandı. 38.266.780 ABD Doları. .Yukarıda belirtilen sözleşme kapsamında 2021 yılında teslim edilecektir." açıklaması yer alıyor.

ASELSAN, Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (RCSS) alanında yaptığı çalışmalarla küresel pazarda kendine yer edinmiş ve bu ürünlerini birçok ülkeye ihraç etmiştir. SARP uzaktan kumandalı silah sistemi, SERDAR tanksavar füze fırlatma sistemi ve SEDA menzil tespit sistemi en popüler ürünlerden bazıları.

SERDAR Tanksavar Füze Sistemi

SERDAR sistemi, ana silah olarak Ukrayna'da üretilen 5 kilometre menzilli 2/4 130 mm SKIF tanksavar füzelerini kullanıyor ve ayrıca iki adet 12,7 mm ve 7,62 mm makineli tüfekle donatılıyor. SERDAR sistemi, kullanıcı gereksinimlerine göre, Katar Silahlı Kuvvetlerine ihraç edilen NUROL EJDER YALÇIN ve YÖRÜK zırhlı araçlarına entegre edilen KORNET gibi farklı füze sistemlerini de kullanabiliyor.

Haber Yorumları (0)

88227

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme yi okudum. Kişisel verilerimin Bilgilendirme de belirtilen kapsamda işlenmesini kabul ederim. Kvkk metnini okudum, anlıyorum.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Millimüdafaa.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Haberler