Altay Tankı Seri üretime Hazır

Türkiye’nin en büyük hususi sermayeli müdafaa endüstri firması olan ve Altay Milli Ana Muharebe Tankı Projesi’nin ana yüklenicisi konumundaki Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi AŞ, tankın seri üretimi mevzusundaki iddiasını ortaya koydu

Otokar’ın ana yükleniciliğinde tasarlanan ve geliştirilen Altay Tankı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gereksinimleri doğrultusunda, ulusal olanak ve kaynakların kullanıldığı bir proje olma özelliği taşıyor.

Tasarım, prototipleme ve kalifikasyon projesi olan Altay yardımıyla Türkiye, fikri iyelik hakları kendisine ilişkin olan bir ana muharebe tankına kavuşmakla beraber, karada giden en karışık aracı tasarlama ve üretme altyapısına da haiz olacak.

“Göreve hazır bekliyoruz”

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç da müdafaa endüstrisine yönelik faaliyetleri ve Altay Tankı’nın seri üretimine yönelik değerlendirmesinde, firma olarak müdafaa sanayinde 2015’te yurt içi ve yurt dışından aldıkları siparişlerin üretimlerine odaklanacaklarını sadece ihracat mevzusundaki çalışmalarına da hızla devam edeceklerini belirtti.

Tankın seri üretimi için, “Bu vazife için alt yüklenicilerimizden işçilerimize kadar bütün insan kaynağımız, deneyimimiz, yeteneklerimiz ve ülkemiz için en iyiyi sunma tutkumuz ile göreve hazır bekliyoruz” ifadeleri kullanan Koç, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin en büyük kara sistemleri projesi olan Altay Tankı’nda ise görevlendirildiğimiz takdirde üzerimize düşen bütün yükümlülükleri en yüksek duyarlılık ve istekle yerine getirmeye hazır olarak bekliyoruz. Özellikle arkadaş ve bağlaşık ülkelerin Altay Tankı’na gösterdiği ilginin, uzun solukta Türkiye müdafaa sanayisi ihracatına da müspet tesir yaratacağına inanıyoruz.”

Haber Yorumları (0)

53948

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme yi okudum. Kişisel verilerimin Bilgilendirme de belirtilen kapsamda işlenmesini kabul ederim. Kvkk metnini okudum, anlıyorum.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Millimüdafaa.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Haberler