Mi-171A3 helikopterinin uçuş testi başlıyor

Rus Helikopter Şirketi tarafından geliştirilen Mi-171A3 çok amaçlı helikopter, test uçuşuna başladı ve ilk havada asılı uçuş 15 dakika sürdü.

Mi-171A3 helikopterinin uçuş testi başlıyor

Rus Helikopter Şirketi tarafından geliştirilen Mi-171A3 çok amaçlı helikopter, test uçuşuna başladı ve ilk havada asılı uçuş 15 dakika sürdü. Uçuşta kısa dikey manevralara ek olarak, helikopterin çok yönlü dönüş ve çeşitli hızlarda hareket etmesi de test edildi. Bu kapsamda yapılan testlerde tüm sistemler stabil çalıştığını gösterdi. "Savunma Dünyası"na göre, Mi-171A3 helikopteri, açık deniz operasyonları ve açık deniz sondaj platformlarının bakımı için tasarlanmıştır.

Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, "Modern ve rekabetçi Mi-171A3 helikopterinin geliştirme hızı rekor seviyeye ulaştı. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, 2020 yılında şirketle sözleşme imzaladı. Açık deniz sondaj platformlarında uçmak için helikopter modifikasyonlarının geliştirilmesi için ulusal bir sözleşme. Projeye toplam devlet desteği 1 milyar ruble." dedi.

Haber Yorumları (0)

43241

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme yi okudum. Kişisel verilerimin Bilgilendirme de belirtilen kapsamda işlenmesini kabul ederim. Kvkk metnini okudum, anlıyorum.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Millimüdafaa.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Haberler