AKINCI-B" adında bir TİHA sistemi, ASELSAN tarafından geliştirilen "CATS" ile LGK-82 atış gerçekleştirdi.

Bayraktar AKINCI-B TİHA, ASELSAN CATS elektro optik sistemi ile gerçekleştirilen Aselsan LGK-82 güdüm kitli genel maksat bombasının atışlı testini başarıyla tamamladı.

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’nden Hedefe Tam İsabet

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi ile Hedeflerin Hassas Konumlandırılması ALKA yönlendirilmiş enerjili silah sistemi, hava ve yer hedeflerine karşı kabiliyetini gerçekleştirilen testlerde gösterdi.

Bayraktar Akıncı TİHA, TÜBİTAK SAGE Gökçe Güdüm Kiti'nin atış testini başarıyla gerçekleştirdi.

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) geliştirdiği Gökçe Yeni Nesil Güdüm Kiti ile bugün gerçekleştirilen test atışı başarıyla tamamlandı.

Savunma Sanayiinde Gurur Yılı: 2022 Böyle Geçti

Türkiye, son yılların en önemli başarılarından biri olarak görülen yerli ve milli savunma sanayii alanında 2022 yılında da hızını kesmedi. Kızılelma sisteminden Milli Muharip Uçak'a, Tayfun füzesinden insansız deniz araçlarına kadar çok geniş bir yelpazede başarılı projelere imza atan sektör, ihracatında 4 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Hava operasyonlarının destekçisi BORAN'da ilk sevkiyat

Türk Silahlı Kuvvetleri, iç güvenlik ve hava operasyonlarına destek amacıyla tasarlanan ve geliştirilen 105 mm havadan taşınabilir hafif çekili obüs BORAN'ın ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.

Kalekalıp, Endonezya'da KNG-C5 PDW'yi piyasaya sürmeyi planlıyor.

Uluslararası savunma sanayilerinden birkaç yeni ürün, Indo Defense 2022 Savunma Fuarı'nda tanıtılacak.

Termobarik Mühimmat Çalışmaları

TÜBİTAK SAGE’nin IDEF’17’de açıklamış olduğu termobarik cephane üretimi aşaması bir adım öteye taşınıyor

Meteksan “Retinar PTR” Gözetleme Radarını İhraç Etti.

Meteksan Savunma, sınır ve eleştiri tesis güvenliği için geliştirilen “Retinar PTR” muhit gözetleme radarını ilk kere ihraç etti.

MKE, Karabük'te bir mühimmat üretim tesisi kurdu.

MKE , Karabük'te bir mühimmat üretim tesisi kurdu. Bu tesis, askeri ve sivil amaçlı mühimmat üretimine yöneliktir ve ülke için önemli bir stratejik öneme sahip olacaktır.

Haftanın Trendleri

×