Slovakya'dan CV9035 Zırhlı Muharebe Aracı Tedarik Ediliyor

İsveç ve Slovakya 152 adet CV9035 zırhlı muharebe aracı için 1.37 milyar dolarlık sözleşme imzaladı

Oshkosh Defense, Eitan ZPT'lerinin gövdesini üretecek

İsrail Savunma Bakanlığı, Eitan Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) aracının gövde üretiminde Oshkosh Defense şirketini seçtiğini açıkladı.

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’nden Hedefe Tam İsabet

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi ile Hedeflerin Hassas Konumlandırılması ALKA yönlendirilmiş enerjili silah sistemi, hava ve yer hedeflerine karşı kabiliyetini gerçekleştirilen testlerde gösterdi.

Yerli hava savunma sistemleri için yeni bir seri üretim kararı verildi

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda Türkiye'nin hava savunmasının güçlendirilmesi için Siper, Hisar ve Sungur sistemlerinin yeni seri üretimlerine yönelik kararlar alındı.

Savunma Sanayiinde Gurur Yılı: 2022 Böyle Geçti

Türkiye, son yılların en önemli başarılarından biri olarak görülen yerli ve milli savunma sanayii alanında 2022 yılında da hızını kesmedi. Kızılelma sisteminden Milli Muharip Uçak'a, Tayfun füzesinden insansız deniz araçlarına kadar çok geniş bir yelpazede başarılı projelere imza atan sektör, ihracatında 4 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Yörük 4x4, Endonezya'da ilk görevini G20'de yaptı

Nurol Makina tarafından üretilen ve Endonezya güvenlik güçlerinin envanterine katılmaya hazırlanan Yörük 4x4, ülkedeki ilk görevini G20 Zirvesi'nde yaptı

Altay Tankı Seri üretime Hazır

Türkiye’nin en büyük hususi sermayeli müdafaa endüstri firması olan ve Altay Milli Ana Muharebe Tankı Projesi’nin ana yüklenicisi konumundaki Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi AŞ, tankın seri üretimi mevzusundaki iddiasını ortaya koydu

TSK’ya VURAL (REDET-II) Elektronik Harp Sistemi teslimatı

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerine elektronik harp (EH) sistemleri sağlamaya devam ediyor. Son olarak VURAL (REDET-II) EH sistemi TSK'ya teslim edildi.

ASELSAN, ILGAR Elektronik Taarruz Sistemlerini Teslim Etti

ASELSAN tarafından geliştirilen ILGAR muharebe elektronik harp sisteminin güncellenmiş versiyonu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

Stryker, Kuzey Makedonya'yı onayladı

ABD Dışişleri Bakanlığı, çeşitli konfigürasyonlarda 54 Stryker zırhlı aracının 190 milyon ABD Doları karşılığında Kuzey Makedonya'ya satışını onayladı.

Haftanın Trendleri

×