Bayraktar Akıncı TİHA, TÜBİTAK SAGE Gökçe Güdüm Kiti'nin atış testini başarıyla gerçekleştirdi.

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) geliştirdiği Gökçe Yeni Nesil Güdüm Kiti ile bugün gerçekleştirilen test atışı başarıyla tamamlandı.

Yerli hava savunma sistemleri için yeni bir seri üretim kararı verildi

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda Türkiye'nin hava savunmasının güçlendirilmesi için Siper, Hisar ve Sungur sistemlerinin yeni seri üretimlerine yönelik kararlar alındı.

Savunma Sanayiinde Gurur Yılı: 2022 Böyle Geçti

Türkiye, son yılların en önemli başarılarından biri olarak görülen yerli ve milli savunma sanayii alanında 2022 yılında da hızını kesmedi. Kızılelma sisteminden Milli Muharip Uçak'a, Tayfun füzesinden insansız deniz araçlarına kadar çok geniş bir yelpazede başarılı projelere imza atan sektör, ihracatında 4 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Hava operasyonlarının destekçisi BORAN'da ilk sevkiyat

Türk Silahlı Kuvvetleri, iç güvenlik ve hava operasyonlarına destek amacıyla tasarlanan ve geliştirilen 105 mm havadan taşınabilir hafif çekili obüs BORAN'ın ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.

Milli Füzeler Çakır ve Siper'de Geri Sayım

Türk Silahlı Kuvvetlerine önemli harekat kapasiteleri sağlayacak füzelerden Çakır ilk atışı gerçekleştirirken, Siper Blok-1 de göreve hazır hale getiriliyor ve sahaya çıkış için sayılı günler kaldığı belirtiliyor.

İlk Milli Hava Füzeleri Atış Testlerine Başladı.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen GÖKTUĞ GÖKDOĞAN ve GÖKTUĞ BOZDOĞAN füzeleri, ilk karadan konuşlu balistik füzelerini başarıyla gerçekleştirdi.

ASELSAN’dan Anti-Tank Kule ihracatı

Dünyanın en büyük 50 savunma ve havacılık şirketinden biri olan ASELSAN, yeni bir tanksavar füze fırlatma sistemi tedarik ve ihracat sözleşmesi imzaladı.

İspanya AIM-120C-7/8 Alımına Hazırlanıyor

Amerika Dışişleri Bakanlığı, İspanya’ya Gelişmiş Orta Menzilli Havadan Havaya Füze (AMRAAM) satışı ile alakalı olarak muhtemel bir yabancı askeri satışı (FMS) tasdik sonucu aldı.

Delta V Statik Ateşleme Testi Gerçekleştirildi

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Twitter'dan yaptığı açıklamada; "Bugün hibrit roket tahrik teknolojisinde dünya çapında söz sahibi olan şirketimiz Delta V'nin statik ateşleme testini gerçekleştirdik. Çok şükür test büyük bir başarıyla tamamlandı."

KAPLAN STA’dan İlk OMTAS Füzesi Atışı Gerçekleşti

FNSS tarafından Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi (STA) kapsamında geliştirilen farklı tekerlek ve paletlere sahip iki adet tanksavar platformunun (PARS STA ve KAPLAN STA) kalifikasyon testleri devam ediyor.

Haftanın Trendleri

×