AKINCI-B" adında bir TİHA sistemi, ASELSAN tarafından geliştirilen "CATS" ile LGK-82 atış gerçekleştirdi.

Bayraktar AKINCI-B TİHA, ASELSAN CATS elektro optik sistemi ile gerçekleştirilen Aselsan LGK-82 güdüm kitli genel maksat bombasının atışlı testini başarıyla tamamladı.

Bayraktar TB2 SİHA, ASELSAN CATS EO sistemi ile birlikte ihraç edildi!

ASELSAN'ın geliştirdiği CAST EO (Common Aperture Targeting System Elektronik Optik) kameraları, İHA/SİHA sistemlerine eşlik ediyor.

Aras 2023 TCG Anadolu’ya Takıldı! Sırada Kritik Tesisler Var

Ukrayna'da meydana gelen sabotaj olaylarının ardından, Türkiye tarafından üretilen yerli ve milli dalgıç tespit sonarı olan TCG Anadolu'ya takılan Aras 2023, su altında ve kıyıya yakın bulunan kritik yapılarda da kullanılması planlanıyor. Bu önemli araç, Türkiye'nin sayılı ülkeler arasında yer aldığı dalgıç tespit sonarı üreten ülkelerden biridir.

Savunma Sanayiinde Gurur Yılı: 2022 Böyle Geçti

Türkiye, son yılların en önemli başarılarından biri olarak görülen yerli ve milli savunma sanayii alanında 2022 yılında da hızını kesmedi. Kızılelma sisteminden Milli Muharip Uçak'a, Tayfun füzesinden insansız deniz araçlarına kadar çok geniş bir yelpazede başarılı projelere imza atan sektör, ihracatında 4 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

TSK’ya VURAL (REDET-II) Elektronik Harp Sistemi teslimatı

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerine elektronik harp (EH) sistemleri sağlamaya devam ediyor. Son olarak VURAL (REDET-II) EH sistemi TSK'ya teslim edildi.

Nurol Teknoloji Balistik Koruyucu Yelek Üretecek

Balistik koruma levhaları için gerekli olan ve balistik koruma yeleklerinin temini için gerekli EGM, Devlet Müsteşarlığı (SSM) bünyesinde Nurol Teknolojileri Sanayi ve Maden Ticaret A.Ş. balistik yazılı açıklamayla onaylandı.

Haftanın Trendleri

×