İran'a Su-35 Savaş Uçağı Hamlesi

Rusya'nın, Su-35 savaş uçaklarına karşılık olarak İran'dan Shahed-136 kamikaze İnsansız Hava Aracı (İHA) tedarik ettiği iddia edildi.

Huawei Türkiye’deki savunma ihalelerine girmeye çalışıyor

Huawei, Türkiye'de savunma ihalelerine agresif bir şekilde katılmaya çalışmakta ve yerel ortağı Turkcell'e fiyatlandırma konusunda yoğun baskı yaparak işi tehdide varan bir noktaya getirmektedir. Bu durum ABD tarafından yoğun baskı ve ambargo altında bulunan Çinli telekomünikasyon şirketi için önemlidir.

Japonya, ilk RQ-4B Global Hawk İHA'sını uçurdu.

Japonya Hava Kuvvetleri, ABD'den sipariş ettiği 3 adet RQ-4B Global Hawk İHA'sının ilkinin uçurulmuş olduğunu açıkladı.

Slovakya'dan CV9035 Zırhlı Muharebe Aracı Tedarik Ediliyor

İsveç ve Slovakya 152 adet CV9035 zırhlı muharebe aracı için 1.37 milyar dolarlık sözleşme imzaladı

Oshkosh Defense, Eitan ZPT'lerinin gövdesini üretecek

İsrail Savunma Bakanlığı, Eitan Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) aracının gövde üretiminde Oshkosh Defense şirketini seçtiğini açıkladı.

Bayraktar TB2 SİHA, ASELSAN CATS EO sistemi ile birlikte ihraç edildi!

ASELSAN'ın geliştirdiği CAST EO (Common Aperture Targeting System Elektronik Optik) kameraları, İHA/SİHA sistemlerine eşlik ediyor.

Savunma Sanayiinde Gurur Yılı: 2022 Böyle Geçti

Türkiye, son yılların en önemli başarılarından biri olarak görülen yerli ve milli savunma sanayii alanında 2022 yılında da hızını kesmedi. Kızılelma sisteminden Milli Muharip Uçak'a, Tayfun füzesinden insansız deniz araçlarına kadar çok geniş bir yelpazede başarılı projelere imza atan sektör, ihracatında 4 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Yörük 4x4, Endonezya'da ilk görevini G20'de yaptı

Nurol Makina tarafından üretilen ve Endonezya güvenlik güçlerinin envanterine katılmaya hazırlanan Yörük 4x4, ülkedeki ilk görevini G20 Zirvesi'nde yaptı

Kalekalıp, Endonezya'da KNG-C5 PDW'yi piyasaya sürmeyi planlıyor.

Uluslararası savunma sanayilerinden birkaç yeni ürün, Indo Defense 2022 Savunma Fuarı'nda tanıtılacak.

Yunanistan F-16V Programı İçin Yeni Sipariş

ABD Birleşik Devletleri merkezli L3 Technologies firması, “Yunanistan F-16V Modernizasyonu Programı” ile alakalı olarak yeni bir kontrat imzaladı.

Haftanın Trendleri

×