ARES Tersanesi ve Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan yeni ULAQ anlaşması

ARES Tersanesi ile SSB, ULAQ SİDA için yeni sözleşme imzaladı.

Aras 2023 TCG Anadolu’ya Takıldı! Sırada Kritik Tesisler Var

Ukrayna'da meydana gelen sabotaj olaylarının ardından, Türkiye tarafından üretilen yerli ve milli dalgıç tespit sonarı olan TCG Anadolu'ya takılan Aras 2023, su altında ve kıyıya yakın bulunan kritik yapılarda da kullanılması planlanıyor. Bu önemli araç, Türkiye'nin sayılı ülkeler arasında yer aldığı dalgıç tespit sonarı üreten ülkelerden biridir.

Yerli hava savunma sistemleri için yeni bir seri üretim kararı verildi

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda Türkiye'nin hava savunmasının güçlendirilmesi için Siper, Hisar ve Sungur sistemlerinin yeni seri üretimlerine yönelik kararlar alındı.

Savunma Sanayiinde Gurur Yılı: 2022 Böyle Geçti

Türkiye, son yılların en önemli başarılarından biri olarak görülen yerli ve milli savunma sanayii alanında 2022 yılında da hızını kesmedi. Kızılelma sisteminden Milli Muharip Uçak'a, Tayfun füzesinden insansız deniz araçlarına kadar çok geniş bir yelpazede başarılı projelere imza atan sektör, ihracatında 4 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Pirireis denizaltısında deniz testleri başladı

Havadan Bağımsız Tahrik Sistemli Denizaltı Projesi kapsamında inşa edilen ilk denizaltı Pirireis'in deniz testleri 6 Aralık'ta başladı.

Pakistan, ASELSAN Zargana'yı kabul etti

ASELSAN'ın Pakistan Deniz Kuvvetleri için ürettiği ZARGANA torpido karşı tedbir sisteminin fabrika kabul testi başarıyla gerçekleştirildi.

HÜRKUŞ, TUSAŞ'tan Nijer'e ihracat yapıyor

HÜRKUŞ askeri eğitim uçağı TUSAŞ tarafından geliştirildi ve Nijer'de yolcusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, HÜRKUŞ'un Nijer'e ihracatını duyurdu.

İspanyol Donanması, Yeni Nesil Gemilerin Bakımı İçin Yapay Zeka Kullanıyor

Dünya lideri bir teknoloji ve danışmanlık şirketi olan Indra ve İspanyol Donanması, dünyanın bu şekilde kendi kendine öğrenebilen ve karar verebilen ilk yapay zeka sistemlerinden birini başarıyla test etti.

Japon Donanmasının Yeni Nesil 30FFM Çok Amaçlı Fırkateyni Görüldü

Japon Donanması için üretilen geleceğin çok amaçlı fırkateyn (FFM veya 30FFM), Japonya'nın Nagasaki kentindeki Mitsubishi Heavy Industries (MHI) tersanelerinde ve Okayama'daki Mitsui EandS'de şekillenmeye başladı.

Avustralya Kraliyet Donanması / İnsansız Sualtı Aracı Fırlatma ve Kurtarma Sistemi

Avustralya Thales ve Flinders Üniversitesi, General Dynamics Görev Sistemi Bluefin 9 İnsansız Sualtı Aracının (AUV) fırlatma ve kurtarma süreci için otomatik bir sistem geliştirmek üzere bir mutabakat zaptı imzaladı

Haftanın Trendleri

×