Yörük 4x4, Endonezya'da ilk görevini G20'de yaptı

Nurol Makina tarafından üretilen ve Endonezya güvenlik güçlerinin envanterine katılmaya hazırlanan Yörük 4x4, ülkedeki ilk görevini G20 Zirvesi'nde yaptı

Türk savunma sanayi ürünü Yörük 4X4 zırhlı aracı, Endonezya'da düzenlenen G20 liderler zirvesi kapsamında güvenlik tedbiri amacıyla kullanıldı.

Endonezya'nın ev sahipliğinde düzenlenen G20 liderler zirvesi, "Birlikte iyileşelim, daha güçlü iyileşelim" temasıyla Bali'nin güneyindeki Nusa Dua yarımadasında düzenlendi. Dünya liderlerinin görüşmesi nedeniyle zirvenin gerçekleştirileceği alanda üst düzey güvenlik önlemleri alınacak. Türk savunma sanayisinin kara zırhlı araç üreticilerinden Nurol Makina tarafından üretilen ve Endonezya güvenlik güçlerinin envanterine girmeye hazır olan Yörük 4X4, ülkedeki ilk görevini bu zirvede gerçekleştirdi.

Yörük 4X4, G20 zirvesinde alınan güvenlik önlemleri kapsamında Endonezya polisinin elit özel harekat ve Brimob adlı taktik birimleri tarafından kullanılıyor. Yüksek riskli görevler söz konusu olduğunda, Brimob bunların üstesinden gelmeye yardımcı olacak gelişmiş araç ve gereçlerle donatılmıştır. Bu kapsamda Birmob'un, benzer araçlara göre daha yüksek hız ve daha iyi koruma özellikleriyle öne çıkan Yörük 4X4 araçlarını yakın zamanda piyasaya sunması bekleniyor.

Yörük 4x4 Endonezya'ya ısındı

Haziran ayında bir Yörük 4X4, ülkenin güvenlik güçleri tarafından son esnada test edilmek üzere Endonezya'ya gönderildi. Yörük 4X4, Endonezya güvenlik güçleri tarafından bu ay Jakarta'da düzenlenen Indo Defence Expo & Forum 2022'de bir gösteri için de kullanıldı. Nurol Makina, fuar kapsamında Endonezyalı savunma sanayi firması PT Jala ile mutabakat zaptı imzaladı. Bu çerçevede Yörük 4X4'ün Endonezya'da teknoloji transferi yoluyla ortak üretilmesi planlanıyor.

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×