Ürdün'deki F-16 Eğitim Merkezinin ABD Onayı

ABD Dışişleri Bakanlığı, F-16 Hava Muharebe Eğitim Merkezi'nin Ürdün'e 60 milyon ABD doları bedelle satılmasına onay verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, F-16 Hava Muharebe Eğitim Merkezi'nin Ürdün'e 60 milyon ABD doları bedelle satılmasına onay verdi.

Edinilen bilgilere göre sevkiyat, yabancı silah satışı (FMS) kanalıyla gerçekleştirilecek olup; tam görev simülatörü, muharebe taktik simülatörü, eğitim/operatör istasyonu, taktik ortam simülatörü, brifing/bilgi istasyonu ve muharebe araçlarını içermektedir. senaryolar Oluşturma istasyonu, veritabanı oluşturma istasyonu, F-16 hava muharebe eğitim merkezi ve aletleri.

Satış kapsamındaki ana yüklenici, toplam değeri yaklaşık 60 milyon ABD Doları olan ABD'li Lockheed Martin'dir. Lockheed Martin'in temsilcileri iki yıllık bir satış için Ürdün'de görev yapacak.

Satışla ilgili olarak ABD, "önerilen satış, Ürdünlü pilotların etkin eğitimi yoluyla Ürdün'ün mevcut ve gelecekteki tehditlere yanıt verme yeteneğini geliştirecek. Bu, ABD-Ürdün'ün kalıcı ortaklığına ve ABD'nin daha geniş bölgesel politikasına yardımcı olacaktır. çok önemli.. Bu ülkenin istikrarını sağlayacak bir unsur. Ürdün bu varlığı pilot eğitimini geliştirmek için kullanacak. Ürdün, bu eğitim merkezi varlıklarını ve simülatörlerini silahlı kuvvetlerine entegre etmekte sorun yaşamayacak. "Açıklama yer alıyor.

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×