MKE, Karabük'te bir mühimmat üretim tesisi kurdu.

MKE , Karabük'te bir mühimmat üretim tesisi kurdu. Bu tesis, askeri ve sivil amaçlı mühimmat üretimine yöneliktir ve ülke için önemli bir stratejik öneme sahip olacaktır.

MKE (Türk Mühimmat Sanayi), Karabük'te bir mühimmat üretim tesisi kurdu. Bu tesis, askeri ve sivil amaçlı mühimmat üretimine yöneliktir ve ülke için önemli bir stratejik öneme sahip olacaktır. Mühimmat üretim tesisinin kapasitesi, yıllık 350 bin ton olarak planlanmıştır ve tesis, ülkenin ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak çeşitli mühimmat türlerini üretecektir. Bu tesisin kurulması, Türkiye'nin mühimmat üretim kapasitesini artıracak ve ülke için bağımsızlık ve güvenlik açısından önem taşımaktadır.

MKE Genel Müdürü Yasin Akdere, A Haber özel yayınında açıklamalarda bulundu. Yakın zamanda MKE’nin Karabük’te de bir mühimmat üretim tesisi açacağını açıklayan Akdere,

“Çalışmalarımıza 4 farklı iş kolundan devam ediyoruz. Bunlar silah, mühimmat, roket ve kimyasallar. Malzeme üretiminde çok yetkin firmalarımız var. Çok yakın zamanda inşallah Karabük’te de bir mühimmat üretim tesisimiz olacak.” ifadelerini kullandı.

105mm Boran obüsü hakkında da açıklamalarda bulunan Akdere şu ifadeleri kullandı: "“Yüzde yüz yerli bir ürün. Operasyon alanında bir dakikadan kısa bir sürede konuşlandırıp atış yapabiliyoruz. Ürünün tasarımı MKE’ye ait. ASELSAN tarafından geliştirilen atış kontrol sistemini kullanıyoruz. Dakikada 6 atış yapabiliyoruz. 1700 kg ağırlığa sahip olduğu için helikopter ile taşınmaya uygun."

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×