Lojistik Destek Gemisi denize indi

TCG YZB. Güngör Durmuş lojistik destek gemisi denize indirildi. Lojistik destek gemisi TCG Kaptan Güngör Durmuş'un denize indirilme töreni Tuzla Serra tersanesinde yapıldı.

TCG YZB. Güngör Durmuş lojistik destek gemisi denize indirildi. Lojistik destek gemisi TCG Kaptan Güngör Durmuş'un denize indirilme töreni Tuzla Serra tersanesinde yapıldı. Başbakan Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, Savunma Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, denize adını veren Şehit Yüzbaşı Güngör Durmuş'un ailesi ve çok sayıda davetli katıldı. 

Türkiye savunma sanayisinin yaklaşık 35 milyar ABD doları yatırım yaparak sadece kendi ihtiyacını değil, dost ve müttefiklerinin savunma ihtiyaçlarını da karşılayabilecek hale geldiğini belirten Yıldırım, "Buna doymayacağız. Unutmadık. 1970'lerin başında Kıbrıs'taydık, barış harekâtında yaşanan zorluklar ambargoyla karşı karşıya kaldı, "Kötü ev sahipleri kiracıları ev sahibi yapsın" dediler. Bu bize ders oldu. Savunma sanayisine yatırım yapmaya 1980'lerde başladık. Şu ana kadar yerelleştik ve devlete ait olduk. Kimyasal konularda çok büyük ilerleme kaydedildi. Yaptığımızdan fazlasını yaptık." dedi.

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×