Japon Donanmasının Yeni Nesil 30FFM Çok Amaçlı Fırkateyni Görüldü

Japon Donanması için üretilen geleceğin çok amaçlı fırkateyn (FFM veya 30FFM), Japonya'nın Nagasaki kentindeki Mitsubishi Heavy Industries (MHI) tersanelerinde ve Okayama'daki Mitsui EandS'de şekillenmeye başladı.

Japon Donanması için üretilen geleceğin çok amaçlı fırkateyn (FFM veya 30FFM), Japonya'nın Nagasaki kentindeki Mitsubishi Heavy Industries (MHI) tersanelerinde ve Okayama'daki Mitsui EandS'de şekillenmeye başladı. Geminin entegre direği kurulur. Gemi bu yıl içinde fırlatılmaya hazır. 30FFM (30DX olarak da bilinir), Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (JMSDF) için tasarlanmış yeni nesil çok işlevli bir fırkateyndir.

Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (JMSDF) için toplam 22 fırkateyn tedarik edilmesi bekleniyor. Japonya Tedarik, Teknoloji ve Lojistik Ajansı (ATLA) için 9 Ağustos 2017'de Japonya Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (JMSDF) için, Japonya'nın 30DX  Mitsubishi Heavy Industries (MHI) adlı yeni bir yüzey gemisi programını başlatma niyetinde seçildi. ana yüklenici ve alt yüklenici olarak Mitsui Mühendislik ve Gemi İnşa (Mitsui). 30DX fırkateyninin yeni Asahi sınıfı muhriplerin halefi olması bekleniyor.Fırkateynler oldukça küçük olacak şekilde tasarlanmıştır ve görevlerinden biri de mayınlarla savaşmaktır. 30DX fırkateyninin hem Asagiri sınıfı muhriplerin hem de Abukuma sınıfı muhriplerin yerini alması bekleniyor. ATLA'ya (Japon Satın Alma, Teknoloji ve Lojistik) göre. ), 30DX firkateyni yaklaşık 3.900 tonluk standart bir deplasmana sahiptir. Tahrik sistemi, 1 RollsRoyce MT30 gaz türbini ve 2 MAN dizel motorla CODAG modunda (Kombine dizel ve gaz) olacaktır. Programın amacı, Akizuki sınıfı muhrip ile karşılaştırılır. Amaç, benzer veya daha büyük yeteneklere sahip, ancak daha küçük, daha akıllı bir fırkateyn tasarımına sahip bir platform ortaya çıkarmaktır.

Yüklenici Mitsubishi Heavy Industries'in ana tersanesi, geminin silah sistemleri hakkında  bilgi vermeyi reddetti, ancak ölçekli modele dayanarak gemiye bir BAE Systems Mark 45 deniz silah sistemi takıldı. fırlatıcı t Mk41 VLS, 8  gemisavar füzesi (muhtemelen XSSM) ile donatılabilir. , değişken derinlikte bir  sonar ve gövdeye monte edilmiş. Mayın sonarı ile donatılmıştır. 30DX firkateyni, UUV'leri (İnsansız Denizaltı Araçları), USV'yi (Otonom Yüzey Araçları), helikopterleri konuşlandırabilecek ve deniz mayınlarını konuşlandırıp imha edebilecek.

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×