İspanyol Donanması, Yeni Nesil Gemilerin Bakımı İçin Yapay Zeka Kullanıyor

Dünya lideri bir teknoloji ve danışmanlık şirketi olan Indra ve İspanyol Donanması, dünyanın bu şekilde kendi kendine öğrenebilen ve karar verebilen ilk yapay zeka sistemlerinden birini başarıyla test etti.

Dünya lideri bir teknoloji ve danışmanlık şirketi olan Indra ve İspanyol Donanması, dünyanın bu şekilde kendi kendine öğrenebilen ve  karar verebilen ilk yapay zeka sistemlerinden birini başarıyla test etti.

Bu zeka türü, mevcut muadillerinden farklıdır. ; çünkü makine, belirli bir sorunu çözmek için izlenecek prosedürü öğrenmek yerine, insan yardımı olmadan veya nasıl yapılacağı söylenmeden sorunları kendi başına tespit etmeyi öğrenir ve herhangi bir bilgisayarın ortaya çıkarmak için kullanabileceği mantıksal işlemleri uygular. bir çözüm. Soprene projesi örneğinde, Indra mühendisleri F100'ü sisteme yerleştirdi.

Bize muazzam miktarda ayrıntı ve hassasiyet sağlayan BAM Sahil Karakol Gemilerinin fırkateynlerinin ve motorlarının işleyişini anlamayı öğrettiler. Bu bilgiyi kullanarak sistem, normal operasyonlardan sapmaları tespit edebildi ve son beş yılda gemilerin yaşadığı motor arızalarını tahmin edebildi. Indra sonuçları test edip doğrulayabildi. mekanik arızalar için tahmin tekniklerinin kullanımında İspanya'nın önde gelen merkezlerinden biri olan Cartagena'daki İspanyol Donanması  İzleme ve Analiz Merkezi (CESADAR) tarafından arşivlenen veri kayıtlarını kullandı.

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×