Güvenlik güçlerinin gökyüzündeki hakimiyeti AKINCI TİHA'larla güçlenmeye devam ediyor.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, güvenlik güçlerine 3 adet AKINCI TİHA daha teslim edildiğini duyurdu.

Güvenlik güçlerinin gökyüzündeki hakimiyeti AKINCI TİHA ile perçinlenmeye devam ediyor. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 3 adet AKINCI TİHA'nın daha güvenlik güçlerine teslim edildiğini duyurdu.

İsmail Demir, AKINCI TİHA'nın teslimini duyururken şunları söyledi: "Güvenlik güçlerimizin havadaki hakimiyetini artırmak için üretime hız kesmeden devam ettik. Son olarak 3 adet AKINCI TİHA'yı daha teslim ettik." Bu teslimatla birlikte güvenlik güçlerinin stokundaki AKINCI TİHA sayısı 15'e ulaştı. Son olarak 24 Ağustos'ta teslim edilen 3 AKINCI TİHA, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girdi.

AKINCI TİHA, Türkiye'nin savunmasına yardım ettiği gibi dost kardeş ülkelerin de gücüne güç katar. BAYKAR Teknoloji Başkanı Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA'nın 5 ülkeye ihraç edildiğini bir TV kanalına açıklayarak şunları söyledi:

“AKINCI 2019’da ilk uçuşunu yapmıştı. 1.5 sene sonra da göreve başladı. Aradan geçen yaklaşık bir buçuk senede AKINCI 15 bin saatlik uçuş gerçekleştirdi. Ayrıca AKINCI TİHA için 5 ülkeyle ihracat sözleşmesi imzaladık.”

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×