Fransa'ya elektromanyetik uçak fırlatma sistemlerinin satışının onayı

ABD Dışişleri Bakanlığı, 1,3 milyar ABD Doları değerinde elektromanyetik uçak fırlatma sistemlerinin (EMALS) ve gelişmiş tedarik ekipmanlarının (AAG) Fransa'ya satışını onayladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, 1,3 milyar ABD Doları değerinde elektromanyetik uçak fırlatma sistemlerinin (EMALS) ve gelişmiş tedarik ekipmanlarının (AAG) Fransa'ya satışını onayladı.

Elektromanyetik uçak fırlatma sistemlerinin (EMALS), gelişmiş satın alma ekipmanının (AAG) ve ilgili ekipmanın yabancı silah satışlarının Fransız hükümetine tahmini maliyeti 1.321 milyar dolardır. Fransız hükümeti bir keresinde bir elektromanyetik uçak fırlatma sisteminin (EMALS) satın alınmasını talep etmişti. Ayrıca 2 verici, 1 Gelişmiş Yakalama Ekipmanı (AAG) ve 3 motor konfigürasyonunun satılması da yüksek ihtimal.

Ayrıca kıyı test ve test yedek parçaları, gemi kurulum, test ve sertifikasyon desteği, gemide kullanılan yedek parçalar, özel destek ekipmanları, çok amaçlı yeniden yapılandırılabilir eğitim sistemi, operatör ve bakım eğitimi, entegre elektronik teknik kılavuzlar, çizimler ve arayüz kontrol belgeleri , Teknik destek, yüklenici firmanın mühendislik teknik hizmetleri ve diğer unsurların lojistik ve program desteği. Olası satışın toplam maliyeti 1.321 milyar dolar.

Açıklamaya göre, önerilen satış, Avrupa'nın siyasi istikrarı ve ekonomik ilerlemesinde önemli bir güç olan NATO müttefiki (Fransa)'nın güvenliğini artırmaya yardımcı olarak ABD'nin dış politikasını ve ulusal güvenliğini destekleyecek. Washington'a göre, satış; ABD ve Fransa arasında sürekli birlikte çalışabilirliğe yol açacak. EMALS ve AAG sistemleri, Fransa'nın yeni nesil uçak gemisi programına dahil edilecek ve Fransa, bu ekipmanı silahlı kuvvetlerine dahil etmekte herhangi bir sorun yaşamayacak. Ayrıca, bu tür teçhizat ve desteğin önerilen satışı, bölgedeki temel askeri dengeyi değiştirmeyecektir.

Kongreye göre, önerilen satışın ana yüklenicileri San Diego, California'daki General Atomic-Electromagnetic Systems Group ve Newport News, Virginia'daki Huntington Ingles Industries olacak. Bu potansiyel satışla ilgili komplikasyonlara neden olabilecek bilinen başka bir anlaşma yoktur.

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×