ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’nden Hedefe Tam İsabet

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi ile Hedeflerin Hassas Konumlandırılması ALKA yönlendirilmiş enerjili silah sistemi, hava ve yer hedeflerine karşı kabiliyetini gerçekleştirilen testlerde gösterdi.

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi ile Hedeflerin Hassas Konumlandırılması ALKA yönlendirilmiş enerjili silah sistemi, hava ve yer hedeflerine karşı kabiliyetini gerçekleştirilen testlerde gösterdi. ALKA, test aralığında hedefe tam isabet sağladı. Savunma sanayii başkanı gelişmeyi 25 Aralık'ta açıkladı. Ermaksan'ın lazer kaynağı üreticisi olduğu ana yüklenici Roketsan tarafından yürütülen ve SSB tarafından başlatılan lazer silah sistemi tedarik projesinde yeni bir adım atıldı.

Proje kapsamında geliştirilen ve hedef tespit radarı, hedef takip sistemi ve elektromanyetik girişim sistemi ile donatılan yüksek güçlü lazer silah sistemi ALKA tanıtıldı. Vitrin etkinliğinde; farklı taşıyıcı platformlar (sabit, taşınabilir ve mobil) için farklı güç seviyelerine sahip entegre bir ürün ailesi olarak geliştirilen ALKA ile çekimler yapıldı. ALKA, kara ve hava hedeflerini saniyeler içinde tespit etme, takip etme ve imha etme yeteneğini gösterdi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Lazer ve elektromanyetik silahlarımız üzerinde denenecek olan ALKA güdümlü enerji silah sisteminin testlerinde bir aşama daha gerideyiz. ALKA, elektromanyetik girişim sistemi, hedef tespit radarı ve hedef takip sistemine sahip yüksek güçlü lazer silahından oluşmakta olup, mükemmel kara ve hava hedefleri tespit, Takip ve sabotaj yeteneklerine sahiptir." ibaresi kullanıldı.

Yorum Yapın

İlk yorumu yapan siz olun...

Haber Gönder

Millimudafaa.com muhabiri olmak ister misiniz?
Önemli gördüğünüz bilgileri, fuarları, etkinlikleri basın bülteni gibi konuları bize gönderin yayınlayalım.

Diğer Haberler

QR Kodu

Kapat

×